2021.08.07. (szombat)

Kővágóörs

10:00

Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház

10:00

KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.

10:00

Kiállítás: Nagy Gábor - Rokonok - Pásztorképek
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.

10:00

Kiállítás: Keresd magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs

10:00

Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszmű
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

10:00

Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Kővágóörs, kiállítás, Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

10:00

Fanyűvő játszóház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

10:00-18:00

Pannon forgatag - élő forrás (népi hangszeres dominó, táncelőadások, viselet rakosgató, körhinta)
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

10:00

Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

10:30

Boka Gábor - János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi u. 30.

11:00

Képmás est: Bubnó Tamás és Bubnó Lőrinc
Helyszín: Káli Álom, Petőfi u. 30.

11:00

Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

12:00

Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

14:00

KKKA Irodalmi Klub (kortárs hang):  Kerta Csenger megzenésített versei a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

15:00

Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, színház, Jókai utca 43.

15:30

Kőfeszt Folkklub: Kárpátaljai és szatmári Dúdoló Navratil Andreával
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, Petőfi utca 15.

15:30

Görömbő Kompánia - vásári komédia
HelyszínKáli Álom, gyerekprogram, Petőfi u. 30.

16:00

Képmás-est: Pál Eszter és Pál István Szalonna
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.

16:30

 Kőfeszt Folkklub - Szalonna Banda, kárpátaljai és szatmári koncert
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

17:00

Az Európai Unió és Magyarország jövője - Navracsics Tibor és Schiffer András - pódiumvita a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.

17:00

Koncert: Smash and Blues
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

17:00

GYŐR750 - Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

17:30

GYŐR750 - Koncert: Belvárosi Betyárok, a "gyerekbolondítók" gyerekkoncert
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

18:00

Koncert: Szent Efrém Férfikar
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

18:00-20:00

Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

18:30

Kerekasztal: Káli-medence Környezetvédelmi Társaság - az első magyar "NGO"
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.

19:00

Kőfeszt Folkklub - Pál Lajos harmonikás és tanítványai - Kárpátalja és Szatmár
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

19:00

Koncert: Naszály zenekar
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

19:30

Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

20:00

KKKA Irodalmi Klub (kortárs hang) - Háy János közönségtalálkozó és felolvasóest
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

20:00

Koncert: Üsztürü
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.

21:30

Trianon 100 előadás és koncert
Pál István-Csúri Ákos: Idegen nép van ma ott...

(Szalonna Banda, Kubik Anna, Kolti Helga, Ifj. Jászai László, Lázár Csaba, Navratil Andrea, Agócs Gergely, Berecz András, Ferenczi György, Pély Barna) - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, színház és koncert, Jókai utca 43.

Trianon 100 előadás és koncert







A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező!

21:30

GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

22:30

Görömbő Kompánia - "Profán evangélium" - legendamesék /Jézus és Szt. Péter a földön jártak 
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, színház, Petőfi utca 15.

23:00

Koncert: Borbély-Dresch Quartet
Helyszín: Mozi Étterem, koncert, Jókai utca 63.

24:00

Ereszd el a hajamat...! Szalonna Bandával
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, táncház, Jókai utca 65.

Balatonhenye

10:00

Vándormuzsikus
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca

11:00

GYŐR750 - Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca

15:30

Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca

18:30

Nizsai Dániel bábszínháza
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca

19:30

Koncert: Bicskei fúvószenekar - utcazene
Helyszín: Református templom, koncert, Kossuth utca

Kékkút

10:00

Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér – Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.

10:00

GYŐR750 - Kovács Ildikó - Az élet stációi - kerámiakiállítás 
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.

11:00

Koncert: Erdőfű
Helyszín: Játszótér, koncert, Fő utca 1.

12:00

Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Játszótér, színház, Fő utca 1.

15:00

Koncert: Szent Efrém férfikar
Helyszín: Római katolikus templom, koncert, Fő utca 1.

Szentbékkálla

15:30

Koncert: Wenk FUNKover
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca

Pálköve - Strand

10:00-12:00

Hagyományok Háza kézműves foglalkozás - Kiss Tünde csuhéfonó
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

10:30

Bab Társulat Három kívánság (gólyalábas előadás)
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

11:00-17:00

Kormányablak busz
Helyszín: Pálkövei strand, Kéktó utca 10.

11:30

Görömbő Kompánia - Vásári komédia
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

13:00

GYŐR750 - Belvárosi Betyárok, a "gyerekbolondítók" - gyerekkoncert
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

14:30

Koncert: Bicskei Fúvószenekar - utcazene
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

15:30

Koncert: Farkas Zoltán (Batyu) és Borbély Mihály zenés-táncos kavalkádja
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

16:30

Bab Társulat FENEVADAK (gólyalábas előadás)
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

Mindszentkálla

11:00-20:00

Magyar Ízek Utcája a Kőfeszten
Helyszín: Sportpálya

14:30

GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Sportpálya, koncert

17:00

Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram

18:00

Koncert: AMG Trió
Helyszín: Sportpálya, koncert

Köveskál

9:00

Tímár Sára - Református hálaének Sóstókáli népzenével, szakrális és világi témájú népdalok és PIKNIK
Helyszín: Sóstókáli templomrom

10:00

GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Malom utca

10:00

Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója, majd közvetlenül utána Lóra magyar! gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

15:00-24:00

Hagyományok Háza Folkudvar

Gyermek és Ifjúsági programsáv: 15:00-22:00

Kézműves foglalkozás
/ közös kézműves alkotás; Szabó Andrea bútorfestő, Kiss Tünde csuhéfonó, Venczelné Danyi Judit nemezkészítő
Népi gyermekjátékok - Merende Műhely
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Mese Fábián Éva
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Tánctanítás / gyermektáncház, közben népdal tanítás Zsikó Zsuzsanna
Szülői praktikák akkor és most - moderátor Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó, néprajzkutató. Gyereknevelés, a játék és mese fontossága, a gyerekkép változása; meghívott: Korzenszky Klára - gyerekpszichológus

Ifjúság programja:

19.00 - 20.00 Pocséta réti méta

Az esti dínomdánom előtt szórakoztató métabajnokságra várjuk főként az ifjú generációt, de minden korosztálynak parádés időtöltés lehet az esti koncert előtti népi sportjáték. A játékot a veszprémi 126. Szent Imre cserkészcsapat tagjai vezetik.



Népzenei koncert

20.00 - 21.00 Erdőfű Népi Kamarazenekar

Felnőtt táncház

21.00 - 24.00 Házigazda Tarsoly zenekar és Erdőfű Népi Kamarazenekar, mesél Hideg Anna néni, táncot tanít Kondics Gergely és párja
Helyszín: HH FolkUdvar, családi program, Iskola utca

15:30

Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója, majd közvetlenül utána Lóra magyar! gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

17:00

Boka Gábor - Toldi-Legenda Historica
Helyszín: Mosóház, gyerekprogram, Városkút utca 4.

Balatonrendes

19:00

Koncert: Góbé Zenekar
Helyszín: Művelődési Ház udvara, koncert

Salföld

10:00

Utazó Camera Obscura - közös fotózás, optikai játszótér
Helyszín: Kőtenger

10:00

Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Kőtenger, gyerekprogram

Szervező

Határtalan Hangok Közhasznú Alapítvány

1146, Budapest, Dózsa György út 11. fszt/2.


Felelős kiadó: Csúri Ákos, alapító