2021.08.06. (péntek)

Kővágóörs

10:00

Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház

10:00

Népi kézműves foglalkozások - kosárfonás, szövés
Helyszín: Sportpálya, családi program, Jókai utca 43.

10:00

Fanyűvő játszóház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

10:00

KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.

10:00

Nagy Gábor kiállítás megnyitó és pásztortánc - Kovács Norbert "Cimbi" és Szabó Csaba
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.

10:00

Kiállítás: Keresd magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs

10:00

Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kiállítás, Petőfi utca 15.

10:00-18:00

Pannon forgatag - élő forrás (népi hangszeres dominó, táncelőadások, viselet rakosgató, körhinta)
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

11:00

Koncert: AMG Trió
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

11:00

Képmás-est - Navratil Andrea, Liszt Ferenc-díjas népdalénekes
Helyszín: Káli Álom, kerekasztalPetőfi utca 30.

12:00

Bab Társulat Három kívánság (gólyalábas előadás)
Helyszín: Templomkert, gyerekprogram, Jókai utca

15:00

"Ismerd meg hazánk" interaktív műveltségi vetélkedő a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, Petőfi utca 15.

16:00

Magyarország kihívásai a XXI. században - Bódi Ábel és Czopf Áron pódiumvitája
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

17:30

Kerekasztal: Múlt-kor - Talpra állni Trianon után. A Bethlen-korszak első évei
Vendégek: Ablonczy Balázs, tudományos főmunkatárs, Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet
Dévavári Zoltán, tudományos főmunkatárs, VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár 

Moderátor: Bartal Csaba, a Múlt-kor főszerkesztője
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.

17:30

GYŐR750 - Koncert: Belvárosi Betyárok
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

18:00

KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás megnyitó és könyvbemutató
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.

18:00

Koncert: Erdőfű
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

19:00

Koncert: Beb-Hop Slammers
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

19:00

Koncert: Börcsök Anna a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, koncert, Petőfi utca 15.

19:00-20:30

Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

19:30

Koncert: Doromb Varázs
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

19:30

Kurátor vagy Kurafi - színpadi előadás
Helyszín: Sportpálya, (nép)tánc színház, Jókai utca 43.

20:00

Koncert: Pély Barna
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

21:00

Koncert: Magidom a Szabadtári Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, koncert, Petőfi utca 15.

21:00

Koncert: Ferenczi György és az Első Pesti Rackák - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.

Ferenczi György és az Első Pesti Rackák koncert




A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező!

22:00

Mundruc-kupa - díjátadó
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

22:30

Koncert: Pál István Szalonna és a Fonó Zenekar (Hideg Anna, Erdőfű, Üsztürü, Heveder, Zagyva Bandák) - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.

Pál István Szalonna és a Fonó Zenekar koncert




A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező!

22:30

Görömbő Kompánia - "Pajzán történetek" - erotikus mesék, erősen vulgáris népdalokkal 
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

24:00

Ereszd el a hajamat...! az Üsztürü és Heveder Zenekarokkal
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, táncház, Jókai utca 65.

Balatonhenye

10:00

Utazó Camera Obscura - közös fotózás, optikai játszótér
Helyszín: Sportpálya, Kossuth utca 17-37.

13:00

Görömbő Kompánia - vásári népmese táncház
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca

16:30

XIV. Mundruc népfocitorna 
Helyszín: Sportpálya, Kossuth utca 17-37.

18:00

Koncert: Szent Efrém Férfikar
Helyszín: Református templom, koncert

19:30

Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Faluközpont, színház

Kékkút

10:00

Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér – Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.

10:00

Kovács Ildikó - Az élet stációi - kerámiakiállítás 
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.

10:00

Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

11:00-17:00

Kormányablak busz
Helyszín: Játszótér, Fő utca 1.

11:00

GYŐR750 - Belvárosi Betyárok gyerekkoncert
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

16:00

Koncert: Beb-Hop Slammers 
Helyszín: Játszótér, koncert, Fő utca 1.

17:30

Görömbő Kompánia - vásári népzene táncház
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

Szentbékkálla

10:30

Boka Gábor - Toldi - Legenda Historica
Helyszín: Faluközpont, gyerekprogram

17:00

Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Faluközpont, gyerekprogram

18:00

GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Faluközpont, koncert

20:00

Koncert: AMG Trió 
Helyszín: Faluközpont, koncert

Pálköve - Strand

10:00-12:00

Hagyományok Háza kézműves foglalkozás -
Szabó Andrea bútorfestő
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

11:00

Pulcinella éneke - Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

12:00

Koncert: Doromb Varázs
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

13:00

Vándormuzsikus
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

14:00

GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

15:00

Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

16:00

Koncert: Wenk FUNKover
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

17:00

Koncert: PolifonX
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

Mindszentkálla

11:00-20:00

Magyar Ízek Utcája a Kőfeszten
Helyszín: Sportpálya

14:30

Boka Gábor - János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram

15:30

Koncert: Smash and Blues
Helyszín: Sportpálya, koncert

17:00

Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, színház

Köveskál

9:00-10.30

Hagyományok Háza napköszöntő ének a faluban több helyszínen  (Tarsoly zenekar és Zsikó Zsuzsanna)
Helyszín: 

10:00

Kiállítás: Szép Andrea - Kő kövön megmarad
Helyszín: Tűzoltófészer, kiállítás, Városkút utca 4.

10:00

GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Malom utca

10:00

Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bamutató, majd közvetlenül utána, Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

15:00

Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutató, majd közvetlenül utána Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

15:00-24:00

Hagyományok Háza Folkudvar

Gyermek és Ifjúsági programsáv: 15:00-20:00

Kézműves foglalkozás
/ közös kézműves alkotás; Szabó Andrea bútorfestő, Kiss Tünde csuhéfonó, Venczelné Danyi Judit nemezkészítő
Népi gyermekjátékok - Merende Műhely
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Mese Fábián Éva
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Tánctanítás / gyermektáncház, közben népdal tanítás Zsikó Zsuzsanna
Szülői praktikák akkor és most moderátor Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó, néprajzkutató. Gyermekágyas lét, háztartási szokások (főzés, mosás, tisztálkodás); meghívott: Vilmányiné Majó Tilda - védőnő és perinatális szaktanácsadó 

Ifjúság programja:

19.00 - 20.00 Pocséta réti méta

Az esti dínomdánom előtt szórakoztató métabajnokságra várjuk főként az ifjú generációt, de minden korosztálynak parádés időtöltés lehet az esti koncert előtti népi sportjáték. A játékot a veszprémi 126. Szent Imre cserkészcsapat tagjai vezetik.



Népzenei koncert

20.00 - 21.00 Heveder Banda

Felnőtt táncház

21.00 - 24.00 Házigazda zenekar és Dűvő Zenekar, mesél Navratil Andrea
Helyszín: HH FolkUdvar, családi program, Iskola utca

17:00

Bab Társulat FENEVADAK (gólyalábas előadás)
Helyszín: Városkút, gyerekprogram, Városkút utca

Balatonrendes

10:00

Kiállítás: Patakiné Pál Erzsébet festményei
Helyszín: Kultúrház, koncert, Fő utca 1.

20:00

Koncert: Schöck Atala és a Melodika Projekt
Helyszín: Kultúrház udvara, koncert, Fő utca 1.

Salföld

15:00

Káli-medence építészete kerekasztal: Káli-medence Környezetvédelmi Társaság
Moderátor: Salamin Ferenc Ybl-díjas akadémikus,
az Országos Főépítész Kollégium vezetője
Helyszín: Salföld Faluház, kerekasztal, Kossuth utca 31.

Szervező

Határtalan Hangok Közhasznú Alapítvány

1146, Budapest, Dózsa György út 11. fszt/2.


Felelős kiadó: Csúri Ákos, alapító